חדש: בדיקת ראייה מקיפה שכוללת 8 בדיקות שונות

פורסם ב-ynet בריאות, 5 למאי 2015

רשת האופטיקה "טופטיקה" שמאגדת חנויות פרטיות של אופטומטריסטים מורשים, משיקה את Eyezen בדיקת ראיה מתקדמת הכוללת 8 בדיקות שונות.

בדיקת אייזן משלבת את כל השיטות ודרכי הבדיקה הנפוצות כיום בענף האופטומטריה בעולם לכדי שיטה אחת. השיטה באה לפתור את בעיית חוסר האחידות בשיטות המקובלות כיום אשר אינן משלבות את כל הפרמטרים ההכרחיים, שבסופה יהיה ניתן להגיע למרשם האידיאלי ביותר עבור כל לקוח.

"זה מתחיל באנמנזה", מספרת איילת מוצפי, אופטומטריסטית ובעלת חנות אופטיק ויז'ן-דרויש ת"א, המשתייכת לרשת. "בשלב הזה אנחנו מתשאלים את הלקוח על מצבו הבריאותי, האם יש מחלות ברקע, התרשמות מהמשקפיים הישנים והכי חשוב מהי התלונה העיקרית ומהם הצרכים החשובים לו.

"בשלב הבא מתחילים בבדיקות עצמן הכוללות בדיקת אישונים ותגובתם, אם חלילה יש הפרעה נוירולוגית. "לי אישית היו מספר מקרים בהם מצאתי ליקוי בתגובת האישונים והפניתי אותם מידית לרופא". אחר-כך עוברים לבדיקת שרירי העין, לראות האם קיימת פזילה, לפי הממצא נוכל להעריך אם אדם פיתח עין עצלה, זהו פרמטר חשוב בקביעת מספר למשקפים. שלב נוסף הוא בדיקת מקטע הקדמית של העין הכוללת את הקרנית, בדיקת מצב דמעות (יובש) ובדיקת העדשה (קטרקט). הבדיקות יעשו בעזרת מכשירים אופטיים מתאימים.

"הבאה בתור, הינה בדיקת חדות הראייה עצמה המוכרת לכולנו (לוח מספרים), לאחריה נבצע בדיקת איזון, נבדוק שהפציינט עובד נכון עם שתי העיניים ולא תהיה הפרעה בראיה דו עינית ובדיקה של שדות הראייה. השלב האחרון והחשוב ביותר הוא סימולציה עם מרשם המשקפיים הסופי. מוציאים את הלקוח החוצה ונותנים לו להסתובב עם משקפי הבדיקה על מנת שיחוש את הראייה בעולם האמיתי".

בעזרת שיטת "אייזן" ניתן לזהות סימנים מקדימים של מחלות עיניים כגון קטרקט, מחלות קרנית, הפרעה בראיה דו עינית וכו'. זיהוי מוקדם, יכול למנוע נזק משמעותי בעתיד.

לרגל השקת שיטת הבדיקה, יצאה הרשת במבצע אשר במסגרתו תציע בדיקת ראייה, בשיטת EYEZEN ומשקפי ראייה בשלל דגמים במחיר של 249 שקל.

  • כמה: 249 שקל לבדיקה ומשקפיים (תקף עד לתאריך 15.05.15)
  • איפה: בחנויות האופטיקה השייכות לרשת טופטיקה